Małe czy duże – jakie mieszkania są dziś chętnie kupowane? 

0
Epidemia zmieniła wiele naszych nawyków i przyzwyczajeń. Czy wpłynęła też na to, jakie kupujemy mieszkania? Lockdown czy kwarantanna w mikrokawalerce wydają się w oczywisty sposób trudniejsze do przetrwania, niż w przestronnym metrażu. Ale czy doświadczenie to wpływa na rynek nieruchomości?

10 mniej popularnych pytań o kredyty hipoteczne

0
Pytań na temat zakupu lub sprzedaży nieruchomości nigdy nie brakowało, nie brakuje i zapewne – nigdy nie będzie brakowało. Z odpowiedziami bywa różnie. Pewnie nigdy też nie odpowiemy na wszystkie, pojawiające się zagadnienia, ale… będziemy próbować.

Mieszkanie z rynku wtórnego – na co zwrócić uwagę?

0
Decyzja zapadła – planujesz kupić mieszkanie na rynku wtórnym. To dobry pomysł! Musisz jednak przygotować się do zakupu, aby nie żałować swojej decyzji. Pamiętaj, że konsekwencje źle podjętej decyzji, będziesz ponosił przez wiele lat. Co musisz w takim razie sprawdzić, aby transakcja zakończyła się sukcesem?

Czym jest RRSO?

0
Zawsze w ofertach kredytowych, pojawia się tajemniczy skrót RRSO. Pewnie nie raz zastanawiałeś się, co oznacza i jakie ma dla Ciebie znaczenie. Otóż najprościej mówiąc to wskaźnik, dzięki któremu bez problemu możesz porównywać oferty różnych banków, nawet jeśli jesteś laikiem w świecie finansów.

Na co zwrócić uwagę kupując dom z rynku wtórnego?

0
Marzysz o domu z ogrodem? Ta decyzja wiąże się ze sporymi kosztami, a być może nawet koniecznością zaciągnięcia kredytu hipotecznego. Dlatego tak ważne jest przemyślany i mądry wybór domu, w którym postanowisz zamieszkać. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę decydując się na zakup domu z rynku wtórnego.

Zakup działki i budowa domu – lepiej po kolei!

0
Podjąłeś decyzję o wybudowaniu się? Sprawa wydaje się prosta, jeśli masz już działkę, na której chcesz się wybudować. Jeśli nie masz – to powinien być pierwszy Twój krok na drodze ku spełnieniu marzeń! Tak będzie łatwiej o kredyt na budowę domu! Dlaczego? Sprawdź!

W co dziś inwestują bogacze? W nieruchomości

0
W przypadku bardzo bogatych osób, pewni możemy być jednego – stać ich na zatrudnienie najlepszych doradców finansowych. A w co planują oni inwestować w najbliższej przyszłości? Cóż: co czwarty bogacz ma w planach zakup nieruchomości.

Czy warto kupić dom w zabudowie szeregowej?

0
Dom w zabudowie szeregowej, jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które marzą o własnym domu, ale nie mają wystarczających środków, aby to pragnienie spełnić. Szeregowiec jest alternatywą między mieszkaniem a domem jednorodzinnym. Takie rozwiązanie ma wiele zalet, ale też wad. Czy, w takim razie warto kupić szeregowiec?

Mieszkanie z rynku pierwotnego – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

0
Mieszkania z rynku pierwotnego stanowią mniejszość w ogóle wszystkich zakupów nieruchomości. Jednak z roku na rok, coraz więcej osób przekonuje ten sektor. Co ważne, mieszkania na rynku pierwotnym nie drożeją tak bardzo jak na rynku wtórnym.

Czym jest wkład własny?

0
By bank zgodził się pożyczyć nam kapitał na realizację inwestycji mieszkaniowej, musimy w jej przeprowadzenie zaangażować również część własnych środków. Jednak nie zawsze chodzi o gotówkę, bo sporo instytucji finansowych akceptuje też inne formy wkładu własnego.

Zamiast Mieszkania dla Młodych –  Mieszkanie na Start

0
W 2018 roku zakończył się rządowy program Mieszkania dl Młodych. Obecnie nie jest kontynuowany w żadnej formie. Można korzystać jedynie z innego rządowego programu dopłat do czynszu dla najemców lub podnajemców. Dotyczy ono jednak tylko nowo utworzonych mieszkań lub mieszkań poddanych rewitalizacji, tylko we współpracy inwestorów z gminami. Jakie są warunki tego programu?

Nasi budują (dużo, dobrze i za granicą)!

0
Polscy deweloperzy coraz śmielej rozglądają się nie tylko po kraju, ale po całej Europie. Jako przewagi inwestowania poza granicami Polski wskazują m.in. na stabilne, pewne prawo.

Ceny mieszkań w 2021 – będzie drożej czy… drożej?

0
Epidemia obudziła nadzieje na tańsze mieszkania. Tymczasem rok 2020 minął, a wyraźnych obniżek cen nie widać. Niektórzy jednak wciąż wierzą w to, że w końcu nieruchomości stanieją. Popatrzyliśmy na opinie specjalistów z różnych mediów i zasadniczo mówią oni jednym głosem; będzie drożej, albo… jeszcze drożej.

Kredyt hipoteczny a działalność gospodarcza

0
Masz firmę? Jednoosobową działalność? Gratulujemy i… współczujemy zarazem. Pewnie jesteś już przyzwyczajony do tego, że „cywile mają łatwiej”. Cóż, tak samo jest w wypadku kredytu hipotecznego – etat sprawę ułatwia, przedsiębiorczość utrudnia.

Podsumowanie 2020 roku – kredyty hipoteczne

0
Wbrew pierwszym prognozom pandemia nie doprowadziła do załamania w segmencie kredytów hipotecznych. Popyt na nie praktycznie się nie zmienił, a w wartość udzielonego finansowania spadła tylko o 3 proc. Padł za to nowy rekord średniej kwoty wypłacanego przez banki finansowania na cele mieszkaniowe.

Czy i kiedy warto nadpłacać kredyt hipoteczny?

0
Najkrótsza odpowiedź na zadane w tytule pytanie brzmi: tak. Długów zawsze lepiej mieć mniej niż więcej. Ot choćby dlatego, że nie wiemy, co zdarzy się jutro, czy to prywatnie, czy zawodowo. Oceńmy jednak ten temat ściśle finansowo, biorąc pod uwagę jedynie liczby.

Dobre wiadomości dla „Frankowców”

0
Czyżby niekończąca się opowieść o kredytach zaciągniętych we frankach wreszcie miała znaleźć swój finał? Wiele na to wskazuje, zwłaszcza od chwili, gdy w sprawę mocno zaangażował się nie tylko NBP, ale też Sąd Najwyższy.

Stało się: mamy zatrzęsienie nowych mieszkań

0
Rok 2020 to przysłowiowa „klęska urodzaju” pod względem liczby oddanych, nowych mieszkań. Było ich aż 222 000 – to najlepszy wynik od 40 lat. Ale bicie rekordów przez deweloperów, choć zapewne cieszy przyszłych właścicieli, nie wszystkim musi się uśmiechać.

Jak sprawdzić, czy opłaci Ci się przeniesienie kredytu hipotecznego?

0
Najprościej odpowiadając na tytułowe pytanie: idąc do eksperta, który przeanalizuje Twój obecny kredyt i porówna go z aktualnymi ofertami. Można też spróbować policzyć to samemu, aby chociaż wstępnie zweryfikować, czy w ogóle warto zainteresować się tym tematem.

Jak, po co i kiedy przenieść kredyt hipoteczny do innego banku?

0
Cel takiej zmiany jest oczywisty: niższe raty. Ewentualnie może nim być też zmniejszenie liczby rat, ale generalnie chodzi o to samo: aby kredyt był tańszy. Jak więc i kiedy przenieść kredyt hipoteczny do innego banku?