Strona głównaMieszkania

Mieszkania

Jak znaleźć idealne mieszkanie? Na co zwrócić uwagę poszukując tej jedynej nieruchomości?

Poszukiwanie idealnego mieszkania może być emocjonującym, ale jednocześnie wymagającym zadaniem. Aby ułatwić sobie proces poszukiwań i znaleźć nieruchomość, która spełni nasze oczekiwania, istnieje kilka istotnych czynników, na które warto zwrócić uwagę.

7 trendów w aranżacji, które zdominują wnętrza mieszkań w 2023 roku

Minimalizm, roślinne akcenty, pudrowe kolory, beton – te modne w ostatnim czasie trendy aranżacyjne powoli odchodzą w zapomnienie. W zbliżającym się roku nastąpi wybuch...

Mieszkania w abonamencie – trend, który rośnie w siłę

W teorii najem instytucjonalny to często korzystne rozwiązanie dla obu stron. Właściciele nieruchomości są lepiej zabezpieczeni, a najemcy mają zapewnione bardziej komfortowe warunki mieszkaniowe. Czemu zatem mieszkania w abonamencie nie są tak popularne jak za granicą?

10 przykładów patodeweloperki

Pojęcie patodeweloperki zyskało na popularności wraz z ostatnim boomem deweloperskim i gwałtownie rosnącą liczbą nowych mieszkań. Duża rywalizacja firm na rynku doprowadziła do wielu absurdalnych sytuacji. Jak wyglądają najgorsze przykłady patologii na rynku mieszkaniowym?

7 powodów, dlaczego w ostatnich latach ceny nieruchomości drastycznie wzrosły

Hossa na rynku nieruchomości trwa już blisko dekadę. Wyjaśniamy od czego uzależniony jest wzrost cen domów i mieszkań, a także czy możemy spodziewać się zahamowania tego trendu. Poznaj siedem powodów coraz wzrostów cen nieruchomości.

Dobrze: mamy mieszkanie. Co teraz?

Inaczej mówiąc: od czego zacząć jego urządzanie? To wbrew pozorom nie jest tak oczywiste, zwłaszcza w sytuacji, gdy jesteśmy tuż po zakupie nieruchomości i dysponujemy ograniczonymi środkami. Najważniejsza jest odpowiednia kolejność prac, aby nie musieć czegoś poprawiać lub robić od nowa.

Spichlerz czy piramida? A może zamieszkamy w rzeźni?

Rywalizacja napędza rynek – również o niestandardowe rozwiązania. O ile w nieruchomościach i deweloperce większość rozwiązań wydaje się być narzuconych z góry (bo inaczej by nie działały), o tyle jest jedno pole do odrobiny przyciągającego uwagę szaleństwa: architektura. Bo kto by nie chciał zamieszkać w piramidzie lub spichlerzu? No dobrze, może nie każdy od razu by chciał, ale przyjrzeć się takim pomysłom warto na pewno.

Czym kierować się podczas zakupu mieszkania pod inwestycję?

Wybór strategii zarabiania na rynku nieruchomości determinuje sposób poszukiwań lokalu, z którego zamierzamy osiągać profity. Nieco inaczej wygląda to dla wynajmu, a inaczej – dla szybkiej odsprzedaży. Jednak zawsze liczy się cena mieszkania i profil potencjalnego klienta.

Kupujesz nowe mieszkanie? A wiesz o co pytać dewelopera?

Z pozoru wydaje się to być proste – mieszkanie to głównie cztery elementy: powierzchnia, cena, lokalizacja i standard wykończenia. Tak, to przede wszystkim. Ale dewelopera warto zapytać też np. o finansowanie, zagospodarowanie przestrzeni i ewidencję nieruchomości.

Czy nadal warto inwestować w mieszkania?

To pytanie spędza sen z powiek zapewne niejednemu Polakowi. Kwoty, jakie dziś zarabia się na wynajmie spadły wyraźnie, za to ceny mieszkań rosną… równie...

Najczęściej czytane