Finanse

Jak to bankom w Polsce jest cudownie…

Jest im aż tak cudownie, że jeden z nich umarza część kredytu, aby zmniejszyć liczbę swoich klientów. I to umarza całkiem niemało: do 10% wartości, co w przypadku hipotek może przełożyć się na dziesiątki tysięcy złotych różnicy

Epidemia epidemią, a hipoteki z rekordem

Chyba mało kto się tego spodziewał. Koronawirus, pandemia, przewidywania kryzysu. A tymczasem Polacy na potęgę wnioskują o kredyty na nieruchomości. „Na potęgę”, czyli najwięcej od 2011 roku.

Dokumenty wymagane do wzięcia kredytu hipotecznego

Lista dokumentów koniecznych do ubiegania się o kredyt hipoteczny zależy od jego przeznaczenia. Jednak część z nich jest wspólna dla wszystkich celów, jakie chcemy sfinansować pieniędzmi banku.

Kredyt na mieszkanie a na budowę domu – różnice

Kredyt hipoteczny to kredyt na zakup nieruchomości, której wpis do hipoteki zabezpiecza pożyczkę. Tyle definicji – najbardziej w skrócie. W zasadzie wypełnia ją tak samo nabycie mieszkania, jak i domu. Czy więc kredyt zaciągnięty na budowę domu jest taki sam jak kredyt na zakup mieszkania? Nie zawsze.

Czarna lista dłużników – ile osób w Polsce jest zadłużonych?

Jeśli planujesz zaciągnąć duży kredyt, musisz mieć krystaliczna przeszłość. I wcale nie chodzi, tu o Twoje występki – a o terminową spłatę zobowiązań. Jeśli w przeszłości nie płaciłeś rat, z pewnością Twoje nazwisko będzie figurowało na liście dłużników! Co możesz wtedy zrobić? Czy to zamyka drogę do przyznania kredytu?

Wkład własny w 2021 wraca do dawnych poziomów

Wraz z poprawą perspektyw gospodarczych łagodnieje podejście banków do kwestii ryzyka udzielania kredytów hipotecznych. Efektem są niższe wymagania dotyczące obowiązkowego wkładu własnego przy zakupie nieruchomości. Dziś, tak jak przed pandemią, jest to przeważnie 10 proc.

10 mniej popularnych pytań o kredyty hipoteczne

Pytań na temat zakupu lub sprzedaży nieruchomości nigdy nie brakowało, nie brakuje i zapewne – nigdy nie będzie brakowało. Z odpowiedziami bywa różnie. Pewnie nigdy też nie odpowiemy na wszystkie, pojawiające się zagadnienia, ale… będziemy próbować.

Czym jest RRSO?

Zawsze w ofertach kredytowych, pojawia się tajemniczy skrót RRSO. Pewnie nie raz zastanawiałeś się, co oznacza i jakie ma dla Ciebie znaczenie. Otóż najprościej mówiąc to wskaźnik, dzięki któremu bez problemu możesz porównywać oferty różnych banków, nawet jeśli jesteś laikiem w świecie finansów.

Zakup działki i budowa domu – lepiej po kolei!

Podjąłeś decyzję o wybudowaniu się? Sprawa wydaje się prosta, jeśli masz już działkę, na której chcesz się wybudować. Jeśli nie masz – to powinien być pierwszy Twój krok na drodze ku spełnieniu marzeń! Tak będzie łatwiej o kredyt na budowę domu! Dlaczego? Sprawdź!

W co dziś inwestują bogacze? W nieruchomości

W przypadku bardzo bogatych osób, pewni możemy być jednego – stać ich na zatrudnienie najlepszych doradców finansowych. A w co planują oni inwestować w najbliższej przyszłości? Cóż: co czwarty bogacz ma w planach zakup nieruchomości.

Najczęściej czytane