W dzisiejszym dynamicznym świecie technologicznym niezwykle ważne jest być na bieżąco z najnowszymi trendami i innowacjami. Branża nieruchomości nie jest wyjątkiem, a mieszkania inteligentne stają się coraz bardziej popularne. Czego więc możemy się spodziewać, jeśli chodzi o przyszłość mieszkań inteligentnych? Przedstawiamy najnowsze technologie i trendy, które zmieniają sposób, w jaki żyjemy
Sejm jednogłośnie przyjął, a prezydent Andrzej Duda podpisał przygotowaną w Ministerstwie Sprawiedliwości nowelizację ustawy - Prawo bankowe. Kredytobiorcy będą mogli zaoszczędzić nawet 500 zł miesięcznie, a notariusze zyskają nowe prawo. Na czym polegają planowane zmiany i kiedy zostaną wdrożone?
Wakacje kredytowe, to forma rządowego wsparcie dla kredytobiorców, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. Kredytobiorcy mogą wnioskować o zawieszenie kredytu na okres 8 miesięcy. Chociaż wnioski można składać od niedawna, bo od 29 lipca, to rządową pomoc zaskarżyło już ponad dwa tysiące osób. Dlaczego?
Ostatnie decyzje Rady Polityki Pieniężnej o podwyższeniu stóp procentowych wywołują niemałe zamieszanie. Nie bez powodu. Mają one ogromne konsekwencje na różne aspekty naszego życia. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale czas nadrobić luki w wiedzy, by móc odpowiednio się do tego przygotować i zareagować.
2021 rok można uznać za wyjątkowo udany dla deweloperów. Patrząc jednak na wyniki sprzedażowe, okazuje się, że końcówka roku, dała im mocno w kość. Dlaczego? Przecież, koniec roku to zazwyczaj okres żniw w branży mieszkaniowej.
Miniony rok na rynku kredytów hipotecznych pod wieloma względami był rekordowy. W ostatnim kwartale 2021 roku cały sektor mocno zwolnił i była to pierwsza zapowiedź tego, co czeka rynek w najbliższych miesiącach.
Wraz z rozprzestrzenieniem się na świecie pandemii, pojawiły się niezbyt optymistyczne spekulacje dotyczące rynku nieruchomości. 2021 rok utwierdził nas jednak w przekonaniu, że nie można mówić o kryzysie. Czy ten nastąpi w 2022 roku?
Największy wpływ na zmiany legislacyjne związane z mieszkalnictwem miało przyjęcie przez rząd Polskiego Ładu. Dotyczy to chociażby możliwości budowy bez zezwolenia większych nieruchomości czy zmian w możliwość zaciągnięcia kredytu bez wkładu własnego.
Dopiero co ogłoszono mieszkaniowy boom, a niektórzy już zapowiadają bańkę, która może pęknąć i doprowadzić do znacznych przecen nieruchomości. Tylko tak straszą, czy mają trochę racji?
Polacy rzucili się do kupowania domów i mieszkań. O ile podczas epidemii liczba transakcji zmalała, ceny zamarły, o tyle obecnie ruszyły galopem w górę. Ucieszy to sprzedających, zasmuci kupców; ci drudzy albo muszą się pospieszyć, albo liczyć na to, że jest to już bańka spekulacyjna, która wkrótce pęknie. Czy tak będzie? Część analityków twierdzi, że jest to możliwe.