Strona głównaWiadomości

Wiadomości

Wpis hipoteki do księgi wieczystej – będzie taniej i szybciej

Sejm jednogłośnie przyjął, a prezydent Andrzej Duda podpisał przygotowaną w Ministerstwie Sprawiedliwości nowelizację ustawy - Prawo bankowe. Kredytobiorcy będą mogli zaoszczędzić nawet 500 zł miesięcznie, a notariusze zyskają nowe prawo. Na czym polegają planowane zmiany i kiedy zostaną wdrożone?

Wakacje kredytowe – korzystać, czy nie?

Wakacje kredytowe, to forma rządowego wsparcie dla kredytobiorców, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. Kredytobiorcy mogą wnioskować o zawieszenie kredytu na okres 8 miesięcy. Chociaż wnioski można składać od niedawna, bo od 29 lipca, to rządową pomoc zaskarżyło już ponad dwa tysiące osób. Dlaczego?

7 konsekwencji zmiany stóp procentowych

Ostatnie decyzje Rady Polityki Pieniężnej o podwyższeniu stóp procentowych wywołują niemałe zamieszanie. Nie bez powodu. Mają one ogromne konsekwencje na różne aspekty naszego życia. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale czas nadrobić luki w wiedzy, by móc odpowiednio się do tego przygotować i zareagować.

Nic nie może wiecznie trwać – deweloperzy z zadyszką na finiszu

2021 rok można uznać za wyjątkowo udany dla deweloperów. Patrząc jednak na wyniki sprzedażowe, okazuje się, że końcówka roku, dała im mocno w kość. Dlaczego? Przecież, koniec roku to zazwyczaj okres żniw w branży mieszkaniowej.

Podsumowanie rynku 2021 na rynku kredytów hipotecznych i prognozy na 2022

Miniony rok na rynku kredytów hipotecznych pod wieloma względami był rekordowy. W ostatnim kwartale 2021 roku cały sektor mocno zwolnił i była to pierwsza zapowiedź tego, co czeka rynek w najbliższych miesiącach.

Podsumowanie rynku 2021 na rynku nieruchomości i prognozy na 2022

Wraz z rozprzestrzenieniem się na świecie pandemii, pojawiły się niezbyt optymistyczne spekulacje dotyczące rynku nieruchomości. 2021 rok utwierdził nas jednak w przekonaniu, że nie można mówić o kryzysie. Czy ten nastąpi w 2022 roku?

Co zmieniło się w prawie w zakresie nieruchomości w ostatnim czasie, co przyniesie nam 2022 rok?

Największy wpływ na zmiany legislacyjne związane z mieszkalnictwem miało przyjęcie przez rząd Polskiego Ładu. Dotyczy to chociażby możliwości budowy bez zezwolenia większych nieruchomości czy zmian w możliwość zaciągnięcia kredytu bez wkładu własnego.

Bańka czy nie bańka, oto jest pytanie

Dopiero co ogłoszono mieszkaniowy boom, a niektórzy już zapowiadają bańkę, która może pęknąć i doprowadzić do znacznych przecen nieruchomości. Tylko tak straszą, czy mają trochę racji?

Ceny nieruchomości szaleją. Czy to już bańka?

Polacy rzucili się do kupowania domów i mieszkań. O ile podczas epidemii liczba transakcji zmalała, ceny zamarły, o tyle obecnie ruszyły galopem w górę. Ucieszy to sprzedających, zasmuci kupców; ci drudzy albo muszą się pospieszyć, albo liczyć na to, że jest to już bańka spekulacyjna, która wkrótce pęknie. Czy tak będzie? Część analityków twierdzi, że jest to możliwe.

Mieszkania jak na zachodzie? Za 30 lat!

Oj daleko nam do Duńczyków; mają oni od nas ponad dwa razy większe mieszkania. Czy odrobimy ten dystans? Tak, ale nieprędko – najwcześniej za jakieś 20-30 lat.

Najczęściej czytane