Strona głównaRynek nieruchomościNasi budują (dużo, dobrze i za granicą)!

Nasi budują (dużo, dobrze i za granicą)!

Polscy deweloperzy coraz śmielej rozglądają się nie tylko po kraju, ale po całej Europie. Jako przewagi inwestowania poza granicami Polski wskazują m.in. na stabilne, pewne prawo.

Oczywiście – najbardziej naturalnym kierunkiem rozwoju wydają się być nasi zachodni sąsiedzi; Niemcy. Duży, zamożny kraj, duży, wartościowy rynek, a do tego wiele firm budowalnych oraz pracowników z Polski jest w nim obecnych już od dawna. Ale nie tylko; zainteresowaniem cieszą się też np. Wielka Brytania czy Czechy.

Zacznijmy jednak od stolicy Niemiec. W Berlinie od kilku lat mieszkania buduje Victoria Dom; oddała tam już dwa projekty, prace przy kolejnych trzech trwają. Jak wspomina Waldemar Wasiluk, wiceprezes Victorii, firma zakłada, że w roku 2023 ich przychody z niemieckiego rynku osiągną 100 mln euro i niedługo później będą zrównywały się z przychodami generowanymi w Polsce. Również w Berlinie oraz położonym 40 km na południe od niego Zossen, już w roku 2016 swoje pierwsze budowy rozpoczął Murapol, polski deweloper, który inwestuje równocześnie w stolicy Szkocji. W Edynburgu przy London Road Murapol oddaje on 5-kondygnacyjny budynek z 30 lokalami mieszkalnymi o 2,1 tys. mkw powierzchni użytkowej.

Patrząc z kolei na naszą stolicę, HM Inwest, firma z Warszawy, wybrała się z na plac budowy aż do Hiszpanii. Pod Barceloną znajduje się nadmorska miejscowość Vilanova i la Geltrú w której za 3 mln euro firma kupiła kolejne już działki, aby dalej rozwijać tam budowę na wynajem. Osiedle w Dreźnie buduje natomiast notowany na giełdzie Atal. Jak podkreśla jego prezes, Zbigniew Juroszek – Przewagą niemieckiego rynku jest jego przewidywalność i przejrzystość procesów administracyjnych. Z perspektywy dewelopera prowadzenie inwestycji jest tam pewne.


Interesuje Cię kredyt hipoteczny ?

Porozmawiaj z ekspertem finansowym - darmowa rozmowa bez zobowiązań

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Przyjazna dla użytkowników wyszukiwarka ofert nieruchomości, przeszukaj dziesiątki polskich serwisów ogłoszeniowych jednym kliknięciem. Pozwól naszym algorytmom znaleźć nieruchomość idealnie spełniającą Twoje kryteria.