działka na sprzedaż
25 paź 2024

Działka Mogilany

woj. Małopolskie pow. krakowski gm. krakowski
Dodane 1 rok temu, Piątek, 25 październik 2024 17:23
9 300 000 zł 56 800 m2
9 300 000 zł 56 800 m2 164 zł/m2
Parametry
Powierzchnia 56 800 m2
Cena za metr 164 zł/m2
Typ działki Budowlane
ID oferty K36864035

Opis

PPIG ma przyjemność zaprezentować uroczo usytuowaną parcelę w Mogilanach - 12 km od centrum Krakowa. Nieruchomość o powierzchni 5.68 ha znajduje się na terenie otoczonym z 3 stron ścianą lasu będącym po części florystycznym rezerwatem przyrody. Od strony południowej natomiast graniczy przez drogę zbiorczą nr 18282 z prestiżowym osiedlem domów 'Parkowe Wzgórze'.

Walory nieruchomości stanowią:
- pięknie usytuowanie w otoczeniu terenów leśnych,
- widok na miasto Kraków,
- odległość 12 km od centrum Krakowa,
- najbliższe sąsiedztwo prestiżowego osiedla 'Parkowe Wzgórze',
- dogodna sieć komunikacji (bezpośrednio przy drodze zbiorczej nr 18282 oraz w dogodnej odległości od Zakopianki - drogi krajowej nr 7,
- szerokie spektrum możliwości budowlanych w oparciu o obowiązujący plan zagospodarowania przestrzennego, który dla tego terenu przewiduje UP2. Kategoria ta dotyczy usług publicznych z możliwością funkcji mieszkaniowych związanych z funkcją podstawową.

Plan dopuszcza m.in. budowę budynków dotyczących następujących segmentów usługowych:
- hoteli,
- ochrony zdrowia,
- nauki i oświaty,
- opieki społecznej,
- sportu i rekreacji,

mieszkań wbudowanych związanych z funkcją podstawową:
- dowolnej kompozycji złożonej z powyższych,
- możliwość budowy do około 30 000 m2 PU
- nieruchomość wolna od obciążeń
- atrakcyjna cena

Dodatkowe informacje:
Omawiany teren położony jest na łagodnym stoku; od zachodu i północy przylega do kompleksu leśnego, co znacznie podnosi jego walory widokowe oraz klimatyczne. Część lasu, graniczącego z terenem od strony zachodniej, objęta jest ochroną w formie rezerwatu przyrody (rezerwat florystyczny). Teren wolny jest od napowietrznych linii energetycznych oraz sieci gazociągu wysoko- i średnioprężnego, mogących stanowić ograniczenia w sposobie zagospodarowania. Ponadto w sąsiedztwie znajduje się prestiżowe osiedle domów jednorodzinnych 'Parkowe Wzgórze'. Teren nie ma ograniczeń w sposobie zagospodarowania wynikających z ochrony zabytków, czy też ochrony krajobrazu otwartego. Kategoria wyznaczona dla tego terenu to UP2 - obszar inwestycji publicznych.